Донбаський державний технічний університет
Україна, м. Лисичанськ, пр. Перемоги, 84
Центр культури та дозвілля "Талант"

Університет – це завжди молодь, і окрім науки їй хочеться себе проявити і самоствердитися в області творчості та принести славу і позитивний імідж університету.

У нашому університеті існує центр культури та дозвілля «Талант». Метою ЦК та Д «Талант» є культурний розвиток особи і заповнення її вільного часу діяльністю, що здійснюється в руслі її певних інтересів. Центр культури та дозвілля «Талант» не лише направляє і координує роботу колективів художньої самодіяльності, але і проводить значну масову роботу. Традиційними стали огляди художньої самодіяльності між факультетами, посвячення першокурсників в студенти, День відкритих дверей в колективах художньої самодіяльності для студентів першого курсу. Позитивний приклад старших буквально надихає молодих, які поповнюють колективи і беруть участь в Днях університету, святкових концертах до 8 Березня, Дня захисника Вітчизни, 9 Травня, конкурсно-розважальних програмах до дня закоханих, новорічних тетралізованих виставах і шоу-програмах, фестивалі шахтарської пісні і так далі.

В центрі культури та дозвілля всі бажаючі можуть проявити себе в різних видах творчої діяльності.

Студенти, яким до душі фотографія і створення слайдфільмів, можуть проявити свої здібності в народному аматорському слайдклубі «Синяя птица». Головною метою керівника є творчий розвиток особи, виховання естетичного смаку, художнє виховання через мистецтво фотографії і слайдфільма. Цим колективом підготовлено і проведено велику кількість виставок і слайд-показів різного напряму і тематики, як у стінах університету, так і за його межами. Учасники колективу є неодноразовими лауреатами і переможцями міських, обласних і Всеукраїнських конкурсів, були визнані переможцями в обласному конкурсі «Студент року».

Єдиним в області студентським колективом, який створений в технічному вузі, є народний оркестр духової і естрадної музики. Керівник колективу постійно підбирає різножанровий, оригінальний музичний репертуар, постійно підвищує не лише свою професійну майстерність, але і виконавські дані учасників оркестру. Цей колектив є постійним учасником урочистих університетських, міських заходів і фестивалів, марш-парадів в області.

Поряд з оркестром духової і естрадної музики в ЦК та Д «Талант» існує вокально-інструментальний ансамбль сучасної музики «Універ-Бенд». Хлопці цього колективу займаються відродженням живого звуку у виконанні рокової музики.

Великою популярністю в ДонДТУ користується студентський народний театр мініатюр «Бригантина». Керівник колективу наполегливо займається підвищенням художнього рівня сценічних постановок, етичного і естетичного виховання молоді і розвитком національної культури, шукає нові форми реалізації творчих ідей. Колектив ставить спектаклі на сценах університету, області і є лауреатом обласного конкурсу «Театральний Олімп».

У ЦК та Д «Талант» існують хореографічні колективи естрадного танцю «Джокер», сучасного танцю «Адажіо» і «White & Black». Колективи прагнуть удосконалюватися в танці і представляють своє мистецтво на університетських, міських і обласних сценічних майданчиках.

Для студентів, що бажають дарувати своє вокальне мистецтво, відкрита вокальна студія. Більшість її учасників були визнані переможцями в обласному конкурсі «Студент року», неодноразові лауреати міських, обласних і всеукраїнських конкурсів вокального мистецтва.

Кожен студент нашого університету може показати свої знання і здібності в клубі інтелектуальних ігор «Брейн-ринг». Кращі гравці університетських ігор беруть участь в міських, обласних і всеукраїнських фестивалях.

Великий інтерес серед студентів і співробітників університету завоювала збірна команда КВК «Курйоз», до складу якої входять кращі представники факультетських команд. Їх гострий розум і відчуття гумору неодноразово приносили їм творчий успіх на університетських, міських і обласних іграх КВК.

З метою поліпшення учбового процесу і подальшого удосконалення виховної роботи серед студентської молоді до структури ЦК та Д «Талант» введені нові додаткові підрозділи, такі як музей історії університету, в якому зібрані цікаві матеріали, експонати і складені експозиції.

ЦК та Д «Талант» регулярно оповіщає про свою роботу міський відділ культури, обласний центр народної творчості, а також засоби масової інформації, у тому числі в університетській газеті «Імпульс».
Анонс